12 listopad 2023

Korekta rozkładu jazdy Kolei Dolnośląskich

zdjęcie: Korekta rozkładu jazdy Kolei Dolnośląskich / pixabay/1239439
Od niedzieli 12 listopada wprowadzono korektę rozkładu jazdy Kolei Dolnośląskich. Będzie obowiązywać do początku grudnia, kiedy pojawi się zimowy rozkład jazdy. Zmiany związane są m.in. z remontami, przewidziano redukcję kursów i komunikację zastępczą.
REKLAMA

Autobusy zastępcze pojawią się m.in. na trasie między Jelenią Górą a Janowicami Wielkimi. To ważna informacja dla osób korzystających z linii D6 z Wrocławia do Szklarskiej Poręby. Ruch pociągów będzie wstrzymany między 12 a 27 listopada.

"Połączenia autobusowe z postojami w Trzcińsku i Wojanowie skomunikowane będą w Janowicach Wielkich z pociągami w kierunku Wrocławia. Za pociągi weekendowe przyspieszone +Szklarka+ i +Szrenica+ ZKA będzie realizowana od Janowic Wielkich przez Jelenią Górę i Piechowice do Szklarskiej Poręby Górnej" - przekazał Bartłomiej Rodak, rzecznik prasowy Kolei Dolnośląskich.

Do 30 listopada autobusy będą też jeździły zamiast linii D9, na odcinku Kłodzko – Międzylesie. Między 13 a 21 listopada autobusy zastąpią pociągi także na odcinku Dzierżoniów Śląski/Ząbkowice Śląskie - Kamieniec Ząbkowicki, a w środę 15 listopada na odcinku Kłodzko – Kudowa Zdrój (linie D5 i D29).

Utrudnienia czekają też na pasażerów jeżdżących między Wrocławiem a Kątami Wrocławskimi. W związku z wymianą sieci trakcyjnej, między 12 listopada a 9 grudnia z rozkładu jazdy usunięto część kursów. W tym czasie nie pojedzie pociąg wyjeżdżający do tej pory o 6:30 z Wrocławia Głównego i oraz wyjeżdżający o 7:02 z Kątów Wrocławskich w kierunku Wrocławia. Zmniejszyła się też liczba postojów, pociąg wyjeżdżający o 18:18 z Kątów Wrocławskich nie zatrzyma się w Sadowicach Wrocławskich, Smolcu, Mokronosie Górnym i Wrocławiu Zachodnim.

Niewielkie zmiany pojawiły się w pobliżu aglomeracji wałbrzyskiej. Pociąg wyjeżdżający o 13:57 w kierunku stacji Wałbrzych Miasto dojedzie jedynie do Świebodzic. Wyjeżdżający o 15:56 w drogę powrotną pociąg ze Świebodzic nie zatrzyma się zaś w Imbramowicach, Sadowicach Wrocławskich, Mokronosie Górnym i Wrocławiu Zachodnim.

Mniej przystanków będzie miał także pociąg linii D10 jeżdżący między Wrocławiem a Zgorzelcem. Kurs o godz. 18:15 nie zatrzyma się na stacjach Wrocław Żerniki, Wrocław Leśnica, Mrozów, Miękinia, Przedmoście Święte, Malczyce, Szczedrzykowice i Jaśkowice Legnickie. Jedna ze zmian podyktowana została zakończeniem sezonu grzybiarskiego.

"Pociągi relacji Wrocław – Żary, jak co roku w okresie zimowym nie będą zatrzymywać się na popularnym wśród grzybiarzy przystanku Studzianka. Oczywiście wszystko wróci do normy wiosną. Od 9 marca nasze pociągi ponownie zatrzymają się tam ponownie" – poinformował Rodak.

Do kursowania według rocznego rozkładu jazdy wraca natomiast pociąg linii D1, relacji Wrocław Główny – Lubań Śląski. Skład wyjeżdżający z Wrocławia o godz. 17:45 będzie się zatrzymywać na wszystkich stacjach i przystankach między Wrocławiem a Legnicą.

Korekta rozkładu weszła w życie w niedzielę 12 listopada i będzie obowiązywać do 9 grudnia. Od 10 grudnia pociągi będą natomiast kursować według zimowego rozkładu jazdy. (PAP)

autor: Michał Torz

mt/ mrr/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Lubań
1.8°C
wschód słońca: 07:47
zachód słońca: 15:52
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Lubaniu

kiedy
2024-01-27 18:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Lubań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-02-10 17:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Lubań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-02-25 15:30
miejsce
Miejski Dom Kultury, Lubań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-11 19:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Lubań, ul....
wstęp biletowany