13 listopad 2023

Korki na granicy z Niemcami; najdłużej trzeba czekać pod Zgorzelcem

zdjęcie: Korki na granicy z Niemcami; najdłużej trzeba czekać pod Zgorzelcem / pixabay/1929866
Kontrole na granicy są po stronie niemieckiej. Z obserwacji drogowców wynika, że największe zatory tworzą się w poniedziałki, kiedy dużo ludzi np. wraca po weekendzie do pracy - powiedziała PAP Magdalena Szumiata, rzeczniczka wrocławskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad.
REKLAMA

Korek powstaje na autostradzie A4 przed granicą z Niemcami w Jędrzychowicach. Ok. godz. 15:30 zator miał ok. 8 km. Powodem są kontrole na granicy wprowadzone po stronie niemieckiej. Jak powiedziała PAP Magdalena Szumiata z GDDKiA, "taka sytuacja powtarza się co tydzień".

"Z naszych obserwacji wynika, że największe zatory tworzą się właśnie w poniedziałki, kiedy dużo ludzi np. wraca po weekendzie do pracy. Monitorujemy te zatory. Staramy się, by było bezpiecznie. Ustawiliśmy samochód z sygnalizacją, aby zator był widoczny, ale wprowadzenie objazdów jest niemożliwe" - powiedziała PAP Magdalena Szumiata.

Kontrole prowadzone są na całej granicy polsko-niemieckiej. Wprowadzono je pod koniec września, aby ograniczyć przerzut nielegalnych migrantów. (PAP)

autor: Michał Torz

mt/ jann/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Lubań
1.5°C
wschód słońca: 07:47
zachód słońca: 15:52
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Lubaniu

kiedy
2024-01-27 18:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Lubań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-02-10 17:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Lubań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-02-25 15:30
miejsce
Miejski Dom Kultury, Lubań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-11 19:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Lubań, ul....
wstęp biletowany