15 listopad 2023

Ukradli bagaże; grozi im do 5 lat więzienia

zdjęcie: Ukradli bagaże; grozi im do 5 lat więzienia / pixabay/3256390
Policjanci w Jeleniej Górze zatrzymali dwie osoby, które ukradły torby podróżne podczas wypakowywania ich z samochodu. Kobiecie i mężczyźnie grozi do 5 lat więzienia, ponieważ działali w warunkach tzw. recydywy, czyli powrotu do przestępstwa.
REKLAMA

Oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Jeleniej Górze podinspektor Edyta Bagrowska poinformowała w środę, że we wtorek około południa doszło do zuchwałej kradzieży toreb podróżnych na terenie miasta.

„Pokrzywdzona pod jednym z budynków wypakowała z samochodu bagaże i kiedy na chwilę weszła do środka z innymi, okazało się, że dwie torby zniknęły. Wartość poniesionych strat kobieta oszacowała na ponad 17 tys. zł. W torbach były pieniądze, laptop, portfel, karta bankomatowa i inne przedmioty” - powiedziała policjantka.

Po zapoznaniu się z nagraniami z kamer monitoringu oraz na podstawie zebranych informacji policjanci wytypowali i jeszcze tego samego dnia zatrzymali osoby podejrzewane o popełnienie tego przestępstwa. Była to 41-letnia kobieta i 40-letni mężczyzna.

„Okazało się, że czynu, o popełnienie którego są podejrzewani, dopuścili się w warunkach tzw. recydywy. W trakcie prowadzonych czynności w tej sprawie, policjanci odzyskali część skradzionego mienia” - dodała funkcjonariuszka.

Para została zatrzymana w policyjnym areszcie. Za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem, a grozi im do 5 lat więzienia.(PAP)

Autor: Roman Skiba

ros/ maak/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Lubań
1.5°C
wschód słońca: 07:47
zachód słońca: 15:52
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Lubaniu

kiedy
2024-01-27 18:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Lubań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-02-10 17:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Lubań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-02-25 15:30
miejsce
Miejski Dom Kultury, Lubań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-11 19:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Lubań, ul....
wstęp biletowany