16 listopad 2023

Zarzut zabójstwa dla 19-latka, który śmiertelnie ugodził nożem kobietę – ofiarę i podejrzanego łączyły związki rodzinne

zdjęcie: Zarzut zabójstwa dla 19-latka, który śmiertelnie ugodził nożem kobietę – ofiarę i podejrzanego łączyły związki rodzinne / pixabay/4822412
Zarzut zabójstwa usłyszał 19-letni mężczyzna, który we wtorek wieczorem w Kudowie-Zdrój (Dolnośląskie) śmiertelnie ugodził nożem 60-letnią kobietę. Ofiarę i podejrzanego łączyły związki rodzinne.
REKLAMA

Do zabójstwa doszło w okolicy mieszkania 60-latki. Kobieta została pchnięta nożem; zmarła w wyniku odniesionych obrażeń.

W sprawie zatrzymano 19-letniego mężczyznę. „Prokurator postawił mu zarzut zabójstwa; podejrzany złożył wyjaśnienia i przyznał się do zarzutu” – powiedziała w czwartek PAP Prokurator Rejonowa w Kłodzku Joanna Pera-Lechocińska.

Sąd na wniosek prokuratury aresztował 19-latka na trzy miesiące. Mężczyźnie grozi dożywocie.

Według lokalnych mediów 19-latek to wnuk zamordowanej kobiety – tych informacji nie potwierdziła jednak prok. Pera-Lechocińska, wskazując jedynie, że ofiarę i podejrzanego łączyły związki rodzinne. Ze względu na dobro śledztwa prokurator nie chciała też mówić o motywie zbrodni.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ apiech/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Lubań
1.4°C
wschód słońca: 07:47
zachód słońca: 15:52
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Lubaniu

kiedy
2024-01-27 18:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Lubań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-02-10 17:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Lubań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-02-25 15:30
miejsce
Miejski Dom Kultury, Lubań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-11 19:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Lubań, ul....
wstęp biletowany