20 listopad 2023

IMGW ostrzega przed gwałtownym wezbraniem rzek na południu regionu oraz w zlewni Baryczy

zdjęcie: IMGW ostrzega przed gwałtownym wezbraniem rzek na południu regionu oraz w zlewni Baryczy / pixabay/4977406
Ostrzeżenie pierwszego stopnia przed gwałtownym wzrostem stanu wód w rzekach na południu Dolnego Śląska wydał w poniedziałek IMGW. Ostrzeżenie – drugiego stopnia – wydano też dla zlewni Baryczy na północy regionu.
REKLAMA

Ostrzeżenie pierwszego stopnia o gwałtownym wezbraniu wód obowiązuje do godzin 4 rano we wtorek; objęto nim rzeki na południu Dolnego Śląska – to zlewnie m.in: Nysy Łużyckiej, Kwisy, Bobru, Kaczawy, Bystrzycy oraz Nysy Kłodzkiej.

Z kolei na północy Dolnego Śląska ostrzeżenie drugiego stopnia o wezbraniu wody z przekroczeniem stanów ostrzegawczych wydano dla zlewni Baryczy.

W poniedziałek obowiązuje też ostrzeżenie pierwszego stopnia dla południowych powiatów Dolnego Śląska (lubańskiego, lwóweckiego, karkonoskiego i kłodzkiego) o intensywnych opadach deszczu.(PAP)

autor: Piotr Doczekalski

pdo/ apiech/

PRZECZYTAJ JESZCZE
Materiały sygnowane skrótem „PAP” stanowią element Serwisów Informacyjnych PAP, będących bazami danych, których producentem i wydawcą jest Polska Agencja Prasowa S.A. z siedzibą w Warszawie. Chronione są one przepisami ustawy z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych oraz ustawy z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych. Powyższe materiały wykorzystywane są przez [nazwa administratora portalu] na podstawie stosownej umowy licencyjnej. Jakiekolwiek ich wykorzystywanie przez użytkowników portalu, poza przewidzianymi przez przepisy prawa wyjątkami, w szczególności dozwolonym użytkiem osobistym, jest zabronione. PAP S.A. zastrzega, iż dalsze rozpowszechnianie materiałów, o których mowa w art. 25 ust. 1 pkt. b) ustawy o prawie autorskim i prawach pokrewnych, jest zabronione.
pogoda Lubań
1.5°C
wschód słońca: 07:47
zachód słońca: 15:52
Koronawirus
dolnośląskie
REKLAMA

Kalendarz Wydarzeń / Koncertów / Imprez w Lubaniu

kiedy
2024-01-27 18:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Lubań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-02-10 17:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Lubań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-02-25 15:30
miejsce
Miejski Dom Kultury, Lubań, ul....
wstęp biletowany
kiedy
2024-05-11 19:00
miejsce
Miejski Dom Kultury, Lubań, ul....
wstęp biletowany